Relacja Chaszczok 10 12 2011 Czas Dzieci

Relacja pochodzi z portalu CzasDzieci.pl

CHASZCZOK – śnieżny bieg z przeszkodami – relacja

Dnia 10 grudnia 2011 roku w okolicy Kolejowego Klubu Wodnego 1929 przy ulicy Księcia Józefa odbyła się pierwsza otwarta edycja krakowskiego biegu przełajowego CHASZCZOK. Dla najmłodszych uczestników oraz dzieci, których rodzice brali udział w zawodach przygotowaliśmy specjalne zabawy oraz niespodzianki.

W przytulnej sali Kolejowego Klubu Wodnego 1929 dzieciaki zaczęły gromadzić się już około godz. 10.30. Czekało tam na nich wiele atrakcji. Na początku najmłodsi zostali odznaczeni słonecznymi medalami oraz specjalnymi identyfikatorami z imieniem. Następnie każde z nich mogło wybrać coś dla siebie. Niektórzy chcieli mieć ślicznie ozdobioną buzię: dzieci chętnie upodobniały się do motylków, piesków, kotków, nie zabrakło też postaci z bajek. Wielką popularnością cieszyły się też długie, kolorowe balony – animatorzy z przyjemnością pomagali dzieciakom wyczarować z nich różne figury np. miecze, kwiatki czy pieski lub serduszka.

Gdy już maluchy znalazły coś dla siebie, zostały zachęcone do zrobienia wspaniałych dyplomów dla rodziców, którzy brali udział w zawodach. To dopiero była frajda! W ruch poszły nożyczki, kredki, kolorowe papiery i bibuły oraz wstążki i nie tylko. Efekt końcowy był niesamowity. W trakcie pracy nie zabrakło też różnych zabaw ruchowych, podczas których dzieciaki bawiły się świetnie.

 

Dziś każde dziecko z radości klaszcze

Gdy tata z mamą biegną przez chaszcze

Więc nie przejmujcie się wynikami

Dla nas jesteście wszyscy MISTRZAMI!

Na koniec, każdy rodzic wraz z dzieckiem dostał niespodziankę w postaci książeczki, filmu, bajki bądź kolorowanki. Wszyscy bawili się fantastycznie i żałowali, że niestety impreza tak szybko dobiegła końca. Zapewne z niecierpliwością będziemy czekać na kolejną edycję CHASZCZOKA, a co za tym idzie – wspaniałą zabawę!

 

tekst: Karolina Filipek

wierszyk: Kalina i Łukasz Dębscy